Seriál zaměstnanci: Tomáš Kulovaný

Přinášíme Vám další díl seriálu o zaměstnancích, kde vám zprostředkujeme jejich příběh ....

Dnes Vám zprostředkujeme rozhovor s Tomáš Kulovaným, který k nám nastoupil v září 2021 na pozici kalkulant / technolog.

Kdy jsi se ucházel o místo v HIT OFFICE? Případně můžeš dodat, co tomu předcházelo?
Ukončení provozu v předchozím zaměstnání. Ozvala se mi Petra Káderová z personálního oddělení na základě doporučení bývalé kolegyně, paní Hajné, která taktéž nastupuje a nabídla mi místo technologa / kalkulanta.

Jak dlouho jsi pracoval v tiskárně Horák?
Do Tiskárny Horák jsem nastupoval ihned po škole v roce 1998, protože to byl takový rodinný podnik, kde můj otec začínal jako první zaměstnanec u pana Horáka.

Na jakou pozici jsi se tehdy hlásil? Případně měnila se tvá pozice v průběhu let?
Začal jsem pracovat ve výrobě, poté jsme různě cestoval přes sklady, MTZ, dispečink, obchodní oddělení, kalkulace a posledních 19 let jsem byl technologem a kalkulantem. 

Jakou máš vystudovanou školu, máš vystudovanou školu v oboru?
Nemám, ale v průběhu let jsem se to sám učil, protože bez toho nejdou dělat kalkulace. Vystudoval jsem chemicko-technologickou školu v Ústí nad Labem.

Měl si více nabídek nebo jen HIT OFFICE?
Měl jsem více nabídek, ale vybral jsem si HIT OFFICE. Rodinné prostředí je pro mě základ a taky se tady tak cítím.

Proč vyhrál právě HIT OFFICE?
Vybíral jsem si podle vnitřního pocitu, abych měl jistotu, že firma nabízí jistotu a na trhu něco znamená, a hlavně se chce posouvat. Chtěl jsem do firmy, kde bych navázal na svoji předchozí práci, tedy abych mohl využít své zkušenosti z předchozího zaměstnání.

Znal jsi naši firmu před nástupem?
Ano, znal. Pohyboval jsem se v polygrafické branži, takže sem firmu znal. V minulosti jsme také v předchozím zaměstnání spolupracovali s Poděbradskou papírnou, přes kterou jsem se dostal občas i přímo k HIT OFFICE.

Jak vzpomínáš na začátky u HIT OFFICE, líbí se ti tu?
Jsem tu zatím měsíc, ale líbí se mi tu moc, kolegové mne přijali mezi sebe a jsem rád, že mohu přispět ke zlepšení firmy. Nyní už bych měl začít sbírat podklady z obou závodů a pomoc tak k optimalizaci výroby.

Měl si z něčeho obavy?
Člověk má vždycky obavy, když je něco nového, ale že bych se vyloženě něčeho bál, to se říct nedá. Jinak bych tuto práci nemohl vůbec dělat.  

Naplnila se tvá očekávání, se kterými si práci u HIT OFFICE bral?
Ano, naplnili.

Co by si vzkázal novým zájemcům o práci v HIT OFFICE? Doporučil bys jim práci HIT OFFICE?
Novým zájemcům bych určitě doporučil.
Stávající zaměstnance bych chtěl požádat, pokud znají někoho ve svém okolí, aby přivedli své známé a pomohli tak rozšířit rodinný tým HIT OFFICE.

Seriál zaměstnanci: Tomáš Kulovaný