Seriál zaměstnanci: Milan Kopačka

Přinášíme Vám další díl seriálu o zaměstnancích, kde vám zprostředkujeme jejich příběh ....

Milan pochází z Teplic a ihned po úspěšném dokončení školy nastoupil do tehdejší Teplické papírny do skladu HIT OFFICE, „Bylo to 26. ledna 2005, pamatuji si to, jako by to bylo včera“.

O práci skladníka v této firmě měl ihned jasno, protože znal zaměstnance, dal na doporučení, za které je dodnes velmi rád. „Od nás z ulice jsem se znal s Jardou Kollrosem, který svého času byl vedoucí obchodního oddělení a Jitkou, za svobodna Kollrosovou. Takže mé rozhodování bylo jednoduché – dal jsem na doporučení a udělal jsem dobře,“ říká Milan Kopačka.

Na jakou pozici jsi se tehdy hlásil?
Ihned po škole jsem se hlásil na pozici skladníka. První výplata byla 9.000 Kč, což pro člověka ihned po škole byla skvělá výplata a rád na tyto časy vzpomínám.

Proč sis vybral právě HIT OFFICE?
Papírnu jsem znal odmalička, protože s lidmi, se kterýma jsem vyrůstal – Jarda i Jitka, která loni skončila. I Jitky rodiče zde pracovali, takže jsem věděl do čeho jdu a byl to jeden z důvodů, proč jsem si vybral HIT OFFICE. Jsem zde spokojen a nemám důvod měnit zaměstnavatele. Jsem zde zvyklý a vyhovuje mi, že je to tady rodinné. Ve skladu se všichni známe, víme o sobě všechno, máme mezi sebou skvělé vztahy, proto jsem také tuto práci doporučil i mé sestře, která bude v nejbližších dnech nastupovat k nám do HIT OFFICE. Nejenže přijde do skvělého kolektivu, ale i finančně si polepší.

Jak vzpomínáš na začátky u HIT OFFICE?
Začátky pro mě byly krušné. Byl jsem po škole, nebyl jsem zaběhlý, takže chvíli trvalo než sem si zvykl a než se to všechno ustálilo. Navíc tady byl poměrně chaos, běhali jsme po celém areálu firmy a hledali, kde zrovna je daná položka uskladněna, a to nám zabralo spoustu času. Trvalo přibližně rok a půl, než nastoupil nový vedoucí skladu, který zařídil, že jsme výrobky nehledali po celém areálu firmy, ale vznikly skladové lokace pro výrobky a zároveň nás vybavili terminály pro efektivnější práci. Nejvíc naší práci pomohli nové skladové prostory, ve kterých se aktuálně nacházíme.

 Měl si z něčeho obavy?
Žádné obavy jsem neměl, věděl jsem do čeho jdu. Jak jsem již říkal – jsem z Teplic, bydlím tady odsud kousek, papír jsem navíc znal už od dětství, takže všechno bylo tak jak má být. Navíc mi hodně pomohlo, že jsem pár lidí odsud znal i z běžného života, kteří mi v začátcích pomáhali.

Naplnili se tvé očekávání, se kterými si práci u HIT OFFICE bral?
Samozřejmě, překvapil mě ten chaos, který u toho byl, ale vše už se to ustálilo, protože fungujeme jako rodina. Stačí „houknout“ a navzájem si pomůžeme, když je potřeba.

V HIT OFFICE pracuješ od roku 2005 s roční přestávkou, co tě vedlo ke změně zaměstnání a proč jsi se vrátil?
V roce 2013 zde končila kolegyně Adéla, se kterou jsme měli skvělé vztahy a nabídla mi práci u VZP. Tuto nabídku jsem využil, protože jsem chtěl zkusit něco nového. Bohužel práce mě nenaplňovala a nebyl jsem ani spokojený se vtahy, které tam panovaly. Proto jsem byl šťastný, že se mi dva měsíce před vypršením smlouvy opět ozvali z HIT OFFICE a já se mohl vrátit tam, kde jsem byl spokojený. A stále jsem spokojený.

Co pro tebe znamená HIT OFFICE, jak ty ho vidíš?
Jak jsem již říkal. máme skvělý kolektiv, je to pro mě druhý domov, druhá rodina. Jsme ve skladě sehraný, mluvíme spolu, víme o sobě prakticky všechno. Líbí se mi tady a jsem tu spokojený.

Přibliž nám tvou práci, co děláš, jaká je tvá náplň?
Ráno si celý sklad sedneme a řekneme si, co je potřeba udělat za práci, případně i to, co jsme nestihli udělat předchozí den. Já přebírám výrobky z výroby a dávám je do jednotlivých lokací na sklad. Práci máme rozdělenou, takže se primárně soustředím na zaskladnění, ale jak jsem již říkal, když je potřeba někde vypomoci, tak pomáhám i připravovat objednávku na paletu a připravit k expedici. Zároveň ve čtvrtek pravidelně expedujeme zboží pro nadnárodní řetězec, který taktéž pomáhám připravovat, protože toho bývá vždycky hodně, jelikož se tato objednávka připravuje přibližně dvě hodiny před příjezdem kamionu.

Co by si vzkázal novým zájemcům o práci v HIT OFFICE? Doporučil bys jim práci HIT OFFICE?
Určitě když je možnost, rád HIT OFFICE doporučím. Já už HIT OFFICE doporučil pár svým kamarádům. Ve skladu jsme stejně rodina, můj švagr se mnou pracuje ve skladu a v brzké době nastoupí sestra, takže ze skladu bude takový „kopačkův“ sklad. Sestra sem jde na doporučení a za lepšími platebními podmínkami, než které má v současném zaměstnání ve firmě zde v Teplicích.

Co děláš ve volném čase, čemu se věnuješ?
Jsem brankář futsalového týmu, se kterým hrajeme ligu Ústeckého okrasu. Jezdíme pravidelně na futsalové turnaje, kde se nám poměrně daří a často se umisťujeme na „bedně“. Dále máme zahradu, o kterou se stará. Pěstujeme rajčata, okurky, rybíz, prostě klasiku – ovoce, zeleninu, jako každý český zahrádkář. Jezdíme i na výlety po celé České republice, kde je krásně. Nejvíce se mi líbil Karlštejn, ten je opravdu moc krásný. Všem, kdo tam ještě nebyl doporučuji navštívit, stojí to za to.

 Jaké jsou podle tebe klíčové faktory pro to být spokojený v práci?
Mít za sebou hotovou práci, aby bylo vidět, co jsem za celý den udělal. Mám rád, když je konec pracovní doby a práce je hotová. Poslední dobou se mi to moc nedaří, protože nastoupil nový vedoucí skladu, se kterým se snažíme srovnat výrobky ve skladu. Navíc je hodně výrobků z výroby na sklad a hodně se prodává, takže teď je toho opravdu hodně. Proto teď chodím z práce déle, ale věřím, že věci, které společně s novým vedoucím skladu děláme, vedou k lepším zítřkům.
Samozřejmostí je dobrá parta, se kterou se ráno sejdeme, rozdělíme si práci. Víme, co si můžeme dovolit a kooperujeme spolu, takže když potřebuji pomoc já nebo někdo jiný ze skladu, tak není nikdy žádný problém.

Chtěl bys závěrem něco vzkázat?
Nováčků, nebo lidem, kteří uvažují o práci v HIT OFFICE bych chtěl vzkázat, že ze začátku to bude fofr, ale pak si zvyknou, vše se ustálí a bude to všechno v pohodě. Takže se toho určitě nebojte a rádi vás mezi sebe přijmeme.

Milan s dlouholetou partnerkou dne 10. 7. vstoupili do svazku manželského. Jménem společnosti HIT OFFICE novomanželům přejeme, aby jejich život byl bohatý, především na vzájemnou lásku a štěstí! 

Seriál zaměstnanci: Milan Kopačka