Seriál zaměstnanci: Lukáš Ryšavý

Nově Vám budeme přinášet seriál o zaměstnancích, kde vám zprostředkujeme jejich příběh ....

V prvním díle našeho seriálu o zaměstnancích jsme si povídali s Ing. Lukášem Ryšavým, kterého aktuálně můžete potkat v Proboštově, jako manažera tohoto závodu.

Lukáš k firmě nastupoval na jaře roku 2017 do Bělé pod Bezdězem. "Oslovila mě opakovaná nabídka, pro mě do té doby neznámé společnosti z Teplic, na pozici vedoucího výroby pro výrobní závod v Bělé pod Bezdězem. I když to byla velká vzdálenost, tak jsem se přihlásil," říká manažer závodu Ing. Lukáš Ryšavý.

Začátky nebyly jednoduché, "šlo o to získat zkušenosti z provozu, vyzkoušet si práci na strojích, pochopit systém, který byl tehdy velmi zastaralý, a to již od samotného plánování výroby. Už v té době se totiž jednalo o získávání zkušeností a dovedností pro můj růst směrem k samostatnému vedení výrobního závodu," vypráví Lukáš, který se, po dvou letech u firmy, stal manažerem závodu, členem širšího vedení společnosti HIT OFFICE a ve firmě působí pátým rokem.

V době nástupu měl s pozicí vedení závodu minimální zkušenosti, jelikož jeho předchozí práce byla především z obchodní sféry a nějaký čas působil i jako vedoucí výroby německé společnosti s výrobním závodem v ČR. "Dá se říci, že HIT OFFICE, mi dal především příležitost na základě mých osobnostních rysů a myšlení, za což jsem firmě vděčný" a vzpomíná na přijímací řízení, který pro něj bylo náročné. "Již při první návštěvě mě zaskočil počet účastníků ze strany HIT OFFICE – jednatel, ředitel, personalista. Byl to velmi dlouhý, spíš než pohovor, tak rozhovor, ale jak jsem pochopil později mělo to svůj smysl a důvod. Po pár dnech jsem se dozvěděl, že bych mohl absolvovat druhé kolo s tématy více odbornými. Tenkrát jsem tuto možnost odmítl, s odůvodněním, že si nejsem jistý, zda se o pozici chci dále ucházet. Přesto mi pan ředitel ještě jednou zavolal a řekl, ať přijdu, že si jen tak popovídáme, a tak jsem do toho šel. Skutečně jsme si báječně tři a půl hodiny povídali o všem možném: o plánech, vizích, cílech o mé budoucnosti o budoucnosti firmy. Rozhovor jsme zakončili, což asi nikdo nepochopí, procházkou a debatou na nezávislá témata," vypráví i po letech s údivem současný manažer závodu v Proboštově, který firmu před svým nástupem vůbec neznal, jelikož se pracovně pohyboval v okrese Most.

A jak si po letech vybavuje své začátky? "Bylo to krušné. Neznámé prostředí, nevlídní lidé, bez domácího zázemí. Ale poznal jsem mezi lidmi spoustu dnes již přátel, kteří mi přímo ve výrobě neskutečně pomohli. Ať to byli zkušení mechanici Ivan s Michalem, dlouholetí operátoři Katka, Věra, Olina a mnoho dalších, tak i skvělý technolog Zdena. Vzpomínám na mnoho debat, kdy jsem zprvu vypadal jako snílek, když jsem zjišťoval věci, které jsem chtěl zavést v novém závodě a jim se zdáli doslova bláznivé. Ale nikdy mě neodmítli a vždy se mi snažili dát svůj pohled. Všichni, kromě Zdeny, s firmou zůstali do dnes a celých 5 let, po přestěhování závodu, denně dojíždí do práce 120 km."

Obavy ze svých začátků neměl, ale jistá úskalí ho čekala, jelikož bylo nutné přestěhovat celý výrobní závod z Bělé pod Bezdězem do Proboštova "byl to poměrně rychlý projekt. 1.4.2017 se rozhodlo o stěhování, začal se stavět nový závod, já do firmy přišel v červenci a již 20.10.2017 se stěhovali první stroje. S kolegou Petrem, který tu jako jediný se mnou začínal jsme tvořili první plán výroby. Proces stěhování, tak jak jsme si ho navrhl, měl tří měsíční harmonogram a za plného provozu a stávajících zakázek se vše zdárně zvládlo. I když to bylo mnoho dlouhých dní a téměř probdělých nocí."

HIT OFFICE má za svou druhou rodinu. "Vždyť díky HIT OFFICE, jsem si mohl pořídit nové miminko a být s ním od porodních bolestí přes první krůčky až do dnešní doby kdy se z něho stal úspěšně fungující samostatný výrobní závod s 60 - 80 zaměstnanci. Co víc si může člověk přát?" 

K pracovní spokojenosti potřebuje výborný kolektiv, jasný cíl a ocenění za dobře odvedenou práci, "protože i pouhé díky dokáže někdy neskutečně motivovat."

Lukáš je velký sportovec, který se ve svém volném čase věnuje rodině a sportu. "Především se věnuji s dětmi sjezdovému lyžování, jehož jsem i licencovaný trenér. A nyní sám pro sebe? Běh, nejprve jsem ho používal na čištění hlavy, dnes už jako nástroj k svobodnému přemýšlení."

A co by řekl lidem, kteří uvažují o práci v HIT OFFICE? "Je to skvělá volba!" Než jsme mu stihli položit další otázku, ihned dodává "Já jí pro sebe říkám společnost neomezených příležitostí. Kdo chce, má zde ohromnou příležitost profesně růst. A to nemám na mysli jen ty lidi z kanceláře, ale na všech pozicích. Jak nám zkušenost ukázala, každý se cítí dobře někde jinde. Takže operátor jednoduchých linek, může svými schopnostmi postupovat výrobou i ke složitějším technologickým jednotkám. Vždy je to pouze o dvou podmínkách: CHCI růst a CHCI se nechat vést."

Děkujeme Lukášovi za rozhovor, odvedenou práci a přejeme mu, ať se mu daří nejen v pracovním, ale i osobním životě.

"Na závěr bych jen chtěl říct, že někdy věc, která vypadá zdánlivě jako špatná a má o ní člověk pochybnosti, může dodat sílu a odhodlání k daleko většímu úspěchu než věc, která zaujme na první dobrou a stane se z ní nudné nic. Proto všechny, kdo chtějí jít dál ve svém životě a práci, srdečně zvu ať sleduje každou příležitost k nástupu k nám. Vyplatí se to!" Zakončil rozhovor manažer závodu Proboštov Ing. Lukáš Ryšavý.

Seriál zaměstnanci: Lukáš Ryšavý