Rozhovor z magazínu Trade News

Jsme vítěžové Národní ceny za kvalitu v rodinném podnikání, a proto Vám přinášíme rozhovor, který v této souvislosti vydal magazín Trade News.

„Jsme rodinná firma, takže s nápadem na nový produkt nebo jinou inovaci může přijít kdokoliv. Hlavním motorem ve vývoji nových výrobků je však spolumajitel společnosti Martin Šťastný, který má ve své kanceláři takovou malou ‚laboratoř‘, kde vymýšlí stále nové výrobky. V ní vznikly během pandemie například IQ chytré obaly, které zákazníkům usnadní odnos více jídel, protože je lze do sebe snadno připínat a odnést najednou,“ zmiňuje novinku na trhu marketingový manažer společnosti HIT OFFICE Marek Šnajdr.

„Celá naše společnost je zaměřena na zodpovědnost ve vztahu k zákazníkům, společnosti jako celku, zaměstnancům i životnímu prostředí,“ prezentoval v médiích před lety, kdy ekologie teprve zvolna pronikala do podnikatelského slovníku, hlavní motto českého holdingu HIT OFFICE GROUP jeho spoluzakladatel a jednatel Jiří Šťastný.

U vítěze soutěže o Národní cenu za kvalitu v rodinném podnikání za rok 2020 nezůstávají pronesená slova jen marketingovým heslem. Pandemie posunula jejich dosavadní ekologickou strategii zase o pár kroků dopředu. „Podle našeho názoru mají jednorázové obaly na trhu stále své místo, ale musí odpovídat požadavkům na udržitelný rozvoj. Čili neobsahovat plasty, být plně recyklovatelné a kompostovatelné a rovněž energeticky využitelné bez škodlivin ve spalinách,“ říká Marek Šnajdr.

A jak si čerstvě oceněná firma představuje budoucnost svou i svého oboru? Určitě bez plastů. Již v roce 2019 jako první vystavovala na veletrhu FachPack v Norimberku stoprocentně papírový kelímek s disperzní bariérou na vodní bázi, který neobsahuje žádné plasty. Je proto plně recyklovatelný a kompostovatelný. Na podobné bázi uvádí HIT OFFICE na trh i další výrobky bez plastů, které mají stejné užitné vlastnosti a jsou šetrné k životnímu prostředí. Aby zpracovatel papíru do finálních produktů dostál svým náročným předsevzetím, nakupuje materiál v certifikaci FSC®, protože chce v rámci možností chránit také lesní bohatství. A vlastní i certifikaci německé laboratoře DIN CERTCO pro kompostování výrobků a certifikát BRCGS na bezpečnost potravin pro výrobce a dodavatele potravinářských obalů.

Celý rozvohor si můžete přečíst ZDE

Autor textu: Věra Vortelová
Zdroj článku: www.itradenews.cz

Rozhovor z magazínu Trade News