MATERIÁL NA MISKY - BEZ PLASTU

Naše firma reaguje na chystající se změny v oblasti omezování plastů ve výrobcích a nově vyrábí své výrobky – papírové misky z čistého přírodního materiálu-celulózy se speciální bariérovou úpravou s odolností proti mastnotě a vlhkosti a odolností proti vysokým teplotám. Výrobky z tohoto materiálu neobsahují žádné plasty ani PLA složky.

Tento materiál je vyroben z přírodních materiálů a neobsahuje potištěný recyklovaný materiál. Minerální oleje MOSH/MOAH nebyly použity při výrobě těchto produktů ani při výrobě suroviny na jejich výrobu. Všechny ve výrobě použité chemické látky a přísady jsou schváleny pro styk s potravinami.

Materiál také neobsahuje OBA tj. optická rozjasňovací činidla. Zároveň neobsahuje žádné těžké kovy ani nebezpečné látky SVHC podle kandidátské listiny ve větší koncentraci než je 0,1%. Pro výrobu materiálu nebyly použité látky ani produkty způsobující alergie nebo intolerance (EU č.1169/2011). Tento materiál lze považovat za bezlepkový podle definice Komise(ES č.41/2009).

Na základě testování materiálu ve vysokých teplotách (EU č.10/2011) bylo prokázáno, že materiál je vhodný pro přímý kontakt se suchými, mastnými a vlhkými potravinami do maximální teploty 1800C po dobu 30 minut. Celková migrace látek do potraviny nepřekračuje povolené hodnoty. Materiál je testován i na použití v mikrovlnné troubě za podmínek- výkon 720W/1440W po dobu ohřevu 3 minut a vyhovuje.

Tento materiál je v souladu s normami: EN13430 - recyklovatelný, EN13431 - energeticky využitelný a EN1342 - biologicky odbouratelný.

Materiál je vyroben ve shodě s nařízením EU č.2023/2006 o správné výrobní praxi pro materiály určené pro kontakt s potravinami. Splňuje požadavky Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1935/2004 ze dne 27. 10. 2004 na materiály a předměty určené pro přímý nebo nepřímý styk s potravinami. Rovněž také splňuje doporučení XXXVI německého spolkového institutu o posouzení zdravotního nezávadnosti materiálů a předmětů určených pro styk s potravinami.