GO TO GREEN KELÍMKY

Následujeme současné trendy v oblasti nápojových kelímků. Naše výrobky jsou recyklovatelné, hygienické a bezpečné při užití. Nový materiál na výrobu našich kelímků obsahuje unikátní bariéru na vodní bázi. Kelímky jsou díky tomu snadno recyklovatelné s klasickou lepenkou (symbol recyklace PAP 021). Naše kelímky z tohoto materiálu můžete bez obav vhazovat do modrých kontejnerů.

Nový materiál na kelímky je vyráběn z přírodních vláken (bělená buničina, uvnitř s disperzní bariérou)tj. jedná se o čistý materiál, neobsahuje žádné minerální oleje- MOSH/MOAH. Tento materiál neobsahuje žádné plasty ani PLA složky. Obsahuje disperzní bariéru na vodní bázi místo původní plastové bariéry. Disperzní bariéra na vodní bázi je z organických polymerů obecně nazývaných latexů, běžně používaných jako nátěrové barvy, lepidla apod., místo původní plastové bariéry. Materiál je díky této bariéře odolný vůči horkým kapalinám i mastnotám. Odpad tj. přírodní dřevitá vlákna mohou být snadno recyklována do jiných výrobků (ověřeno metodou PTS RH: 021/97). Kelímky lze snadno potisknout flexotiskovou metodou, při použití příslušných flexotiskových barev vhodných pro styk s potravinami.

Materiál je vyroben ve shodě s nařízením EU č.2023/2006 o správné výrobní praxi pro materiály určené pro kontakt s potravinami. Splňuje požadavky Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1935/2004 ze dne 27.10. 2004 na materiály a předměty určené pro přímý nebo nepřímý styk s potravinami Rovněž také splňuje doporučení XXXVI německého spolkového institutu o posouzení zdravotního nezávadnosti materiálů a předmětů určených pro styk s potravinami.  Zároveň i je v souladu se normou EN13430,která se týká požadavků na obaly využitelné k recyklaci materiálu a normou EN13432 týkající se požadavků na obaly využitelné ke kompostování
a biodegradaci.