Naše firma reaguje na chystající se změny v oblasti omezování plastů ve výrobcích a nově vyrábí své výrobky – papírové misky z čistého přírodního materiálu-celuózy se speciální bariérovou úpravou s odolností proti mastnotě a vlhkosti a odolností proti vysokým teplotám. Výrobky z tohoto materiálu neobsahují žádné plasty ani PLA složky .

Tento materiál je vyroben z přírodních materiálů a neobsahuje potištěný recyklovaný materiál. Minerální oleje MOSH/MOAH nebyly použity při výrobě těchto produktů ani při výrobě suroviny na jejich výrobu.Všechny ve výrobě použité chemické látky a přísady jsou schváleny pro styk s potravinami.

Materiál také neobsahuje OBA tj. optická rozjasňovací činidla. Zároveň neobsahuje žádné těžké kovy ani nebezpečné látky SVHC podle kandidátské listiny ve větší koncentraci než je 0,1%. Pro výrobu materiálu nebyly použité látky ani produkty způsobující alergie nebo intolerance ( EU č.1169/2011). Tento materiál lze považovat za bezlepkový podle definice Komise( ES č.41/2009).

Na základě testování materiálu ve vysokých teplotách ( EU č.10/2011) bylo prokázáno, že materiál je vhodný pro přímý kontakt se suchými, mastnými a vlhkými potravinami do maximální teploty 1800C po dobu 30 minut. Celková migrace látek do potraviny nepřekračuje povolené hodnoty. Materiál je testován i na použití v mikrovlnné troubě za podmínek- výkon 720W/1440W po dobu ohřevu 3 minut a vyhovuje.

Tento materiál je v souladu s normou EN13430, je recyklovatelný. Tento materiál je v souladu s normou EN13431, je biologicky odbouratelný.

Materiál je vyroben ve shodě s nařízením EU č.2023/2006 o správné výrobní praxi pro materiály určené pro kontakt s potravinami. Splňuje požadavky Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1935/2004 ze dne 27.10.2004 na materiály a předměty určené pro přímý nebo nepřímý styk s potravinami. Rovněž také splňuje doporučení XXXVI německého spolkového institutu o posouzení zdravotního nezávadnosti materiálů a předmětů určených pro styk s potravinami.